niedziela, 26 października 2008
"Taniec dzikiej namiętności i czułej delikatności, taniec dominacji i uwodzenia"
RUMBA:)
Rumba towarzyska nazywana jest tańcem miłości lub tańcem namiętności. Wchodzi w skład dziesięciu tańców towarzyskich.
Trzymanie partnerki jest podobnie jak w innych tańcach latynoamerykańskich może być otwarte (za jedną rękę) lub zamknięte (obiema rękoma). Ciężar ciała musi być stale utrzymywany nad palcami stóp, a nogi wyprostowane są kolanach.
Partnerka w rumbie kusi i wymyka się, prowokuje partnera, zaś partner prezentuje swą wybrankę i pozornie podejmuje jej grę, ale tak naprawdę to on prowadzi.
Rozliczenie tempa kroku podstawowego to wolny, szybki, szybki. Rumbę towarzyską rozliczać możemy w dwóch rytmach: wspomnianym już raz, dwa, trzy, cztery czyli w rytmie square, ale także w rytmie cubana (cztery, raz, dwa, trzy).
Rumba to taniec, wymagający dobrej koordynacji ruchów i znakomitej kondycji fizycznej. Sama technika nie wystarczy ważne jest zaangażowanie w taniec, zmysłowość. "Bohaterką" tego tańca jest kobieta, emanuje erotyzmem, który przenika każdy jej ruch, to na niej skupia się uwaga. Rumba to przepełniony erotyzmem miłosny taniec, pełen zmysłów, gestów i weżowych ruchów całego ciała. Dobrze zatańczona rumba to przedstawienie teatralne. Tancerka używa wszystkich swoich wdzięków, uwodzi mężczyznę. Patrzy mu w oczy, to znowu udaje, że go nie widzi, wzrokiem szuka innego, aby wzbudzić zazdrość partnera, zniewolić go i całkowicie nad nim zapanować. Kobieta, która tańczy rumbę, jest odważna i zmysłowa - i to właśnie podkreśla strój.
Rumba narodziła się na Kubie w 1886, wsród niewolniczych afrykańskich plamion, które pracując na peryferiach miast stworzyły male spolecznosci. Zaczeli organizować zbiorcze imprezy zwane "rumba". Muzyke tworzyly dźwięki wydobywające się z mebli, artykuły gospodarstwa domowego i narzędzia pracy codziennej.
Rumba to taniec erotyczny w którym dominuje partnerka swoim seksapilem. Partnerka ma uwodzić swojego partnera. Rytm rumby: 2, 3, 4, raz. Rumba jest tańcem latynoamerykańskim. Pochodzi od cha-chy.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz